Kuhanje riže.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. dec 2004 16:29

Ja, kuhanje riža zna biti sila zabavna ali pa "zabavna" reč. Odvisno od vrste. Tistega za rižoto vedno najprej prepražim na olju in čebuli, podlijem z malo vina in dodam sol ter za na vrh žličke vegete, zalijem z vodo (dve skodelici na skodelico riža) in - mljac kot priloga. Jasminov riž je seveda druga pesem - tega so me naučili kuhat na Tajskem - izpirati ga je potrebno na cedilki, da je voda popolnoma bistra, potem ga v posodi prelijemo s toliko vode, da je za dober cm prekrit (dodamo še nekaj kapljic olja) in damo kuhat. Ko zavre, posodo odkrijemo in zmanjšamo ogenj ter pustimo, da riž vpije vso vodo. Tako pripravljen riž se uporablja kot priloga jedem južnoazijske kuhinje ali pa, v nadaljevanju, ko je popolnoma hladen, za pečen riž. Sicer pa - koliko kuharic, toliko načinov priprave, pomnoženo s številom vrst riža. Gremo kuhat, dekleta, v novem letu pa vam želim čim manj sprijemanja hrane v posodi, čim manj pocastega riža in obilo kulinaričnih užitkov, mamamia mamamia

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

30. dec 2004 18:15

mmmmm Jasminov riž je nekaj izvrstnega ! ja pa še to me je zanimalo, kako naredijo riž v kitajski kuhinji, da je tako suh...ta način mi je zelo všeč.baje naj bi ga bilo treba dobro izpirati, pa sem to tudi počela a nevem če dovolj dolgo, ker ni bilo bistvene razlike... nina

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

30. dec 2004 19:15

Ko je riz (kot priloga se priporoca basmati riz) skuhan ali zdusen al dente, ga das v ognjevarno posodo, jo pokrijes ali s pokrovko ali z alu folijo in v pecico na 150 stopinj za nekaj minut (10-15). julia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti